ONLİNE DİYET – MESAFELİ SATIŞ SÖZLEŞMESİ

Madde 1 – Taraflar

1.1- Satıcı:

Unvanı: Faruk YILDIRIM

Adresi: Akarca Mahallesi, Mustafa Kemal Bulvarı No:192-A Fethiye / Muğla

Telefon: 0850 202 03 61

E-mail: bilgi @diyetisyenfaruk.com

1.2- Alıcı:

Adı:

Soyadı:

Unvanı:

Telefon:

E-mail:

Madde 2 – Sözleşmenin Konusu:

2.1 İşbu sözleşme konusu, sözleşmenin 3. maddesinde özellikleri ve satış fiyatı belirtilen hizmet ile ilgili olarak tarafların hak ve yükümlülüklerinin tespitidir. İşbu sözleşme Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve Mesafeli Sözleşmelere Dair Yönetmeliğe uygun olarak düzenlenmiştir.

Madde 3 – Hizmet Bilgileri:

3.1 Sözleşme kapsamında verilecek olan hizmet, satıcının sahip olduğu www.diyetisyenfaruk.com, www.diyetisyenfaruk.com/onlinediyet internet siteleri üzerinden alıcının kendisi ile ilgili bilgileri ve diyet konusundaki hedeflerini girmesinden sonra söz konusu bilgilere uygun olarak sitenin diyetisyen danışmanları rehberliğinde diyet önerileri ve diyet programları oluşturulmasından ibarettir. Söz konusu diyet programları, yaş, kilo, ağırlık ve mevcut aktivite ve özel sağlık durumları dikkate alınarak bu özelliklere sahip kişiler için diyetisyen tarafından hazırlanmaktadır. Diyet programları hizmetinin farklı seçenekleri mevcut olup, ALICI “1 Aylık Klasik Online Diyet Programı“ ile 4 diyet, “2 Aylık Klasik Online Diyet Programı“ ile 8 diyet, “3 Aylık Klasik Online Diyet Programı“ ile 12 diyet, “1 Aylık VIP Online Diyet Programı“ ile 4 diyet, “2 Aylık VIP Online Diyet Programı“ ile 8 diyet, “3 Aylık VIP Online Diyet Programı“ ile 12 diyet, “1 Aylık Online Kilo Alma Programı“ ile 2 diyet, “2 Aylık Online Kilo Alma Programı“ ile 4 diyet, “3 Aylık Online Kilo Alma Programı“ ile 6 diyet listesi hazırlanmasını talep edebilir. Tüm bu hizmetler, internet sitesi üzerinden sağlanır ve sunulur.

3.2 Sözleşme konusu hizmetler “1 Aylık Klasik Online Diyet” programında 400 TL, “2 Aylık Klasik Online Diyet” programında 700TL, “3 Aylık Klasik Online Diyet” diyet programında 950 TL, “1 Aylık VIP Online Diyet” programında 800 TL, “2 Aylık VIP Online Diyet” programında 1400 TL, “3 Aylık VIP Online Diyet” programında 1800 TL, “1 Aylık Online Kilo Alma” programında 300 TL, 2 Aylık Online Kilo Alma” programında 500 TL, 3 Aylık Online Kilo Alma” programında 700 TL’dir. ALICI tarafından talep girildikten sonra, ücretin bedeli Kredi Kartı (Mastercard,Visa, vs) üzerinden ödenebilir. Siparişin işleme alınma zamanı, siparişin verildiği an olup, Kredi Kartı ile yapılan ödemelerde aracı firmanın siparişi onaylaması ile başlar.

Madde 4 – Genel Hükümler:

4.1. ALICI, www.diyetisyenfaruk.com internet sitesinde, sözleşme konusu hizmetin temel nitelikleri, hizmetin ifasına ilişkin ön bilgiler ve bilgilendirme formunu okuyup, satış fiyatı ve ödeme şekli konusunda bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini kabul eder. Ön bilgiler ve ön bilgilendirme formu üzerinden sipariş verilen hizmetin teyidi; ergin olmayanlar ile ayırtım gücünden yoksun veya kısıtlı erginleri koruması için ticari amaçla verilmektedir.

4.2 Sözleşme konusu hizmet, siparişin işleme alınması tarihinden itibaren, ALICI’nın belirttiği mail adresine gönderilerek sunulur.

4.3 ALICI, Madde 3’de belirtilen sözleşme konusu hizmetin özellikleri ve satışa ilişkin koşulları ile ilgili tüm bilgileri okuduğunu ve anladığını, bu hizmetin satın alınması için gerekli onayı verdiğini kabul, beyan ve taahhüt eder.

4.5 ALICI, kendisine uygun diyet programlarının oluşturulması ve hizmetten maksimum ölçüde fayda sağlanması için kendisi ile alakalı yaş, kilo, boy, hastalık vs. gibi bilgilerini eksiksiz, tam ve doğru olarak girdiğini kabul, beyan ve taahhüt eder. Aksi halde, ALICI nezdinde diyet programlarının uygulanmasından doğacak her türlü zarardan sadece ALICI sorumlu olacaktır.

4.6 SATICI, sözleşme konusu hizmetin eksiksiz, ALICI tarafından belirtilen bilgi ve hedeflere uygun olarak ifa edilmesinden sorumludur. Sipariş konusu hizmetin yerine getirilmesinin SATICI’nın kusuru olmaksızın imkânsızlaşması halinde ALICI’ya belirttiği mail adresi üzerinden durum bildirilir. Bu takdirde ALICI siparişin iptal edilmesi veya edimin ifasına ilişkin engelleyici durumun ortadan kalkmasına kadar ertelenmesi haklarından birini kullanabilir. ALICI’nın siparişi iptal etmesi halinde hizmetten faydalanamadığı dönem hesaplanarak ödemiş olduğu hizmet bedelinin faydalanamadığı kadarı ödemeyi yaptığı şekilde ve 10 gün içerisinde iade edilir.

4.7 Hizmetin ve ürünün tesliminden sonra ALICI’ya ait kredi kartının ALICI’nın kusurundan kaynaklanan bir şekilde yetkisiz kişilerce haksız ve hukuka aykırı olarak kullanılması nedeni ile ilgili banka ve/veya finans kuruluşunun ürün bedelini SATICI’ya ödememesi halinde ALICI’ya hizmetin ifa edilmeye başlanmış olması kaydıyla hizmet bedelinin 15 gün içerisinde ödemesi zorunludur.

4.8 Sözleşme konusu hizmet, elektronik ortamda anında ifa edilen hizmet niteliğinde olduğundan Mesafeli Sözleşmelere Dair Yönetmelik’in 8. Maddesi gereği aksi kararlaştırılmadıkça ALICI tarafından tüketici sıfatıyla Cayma Hakkının kullanılmayacağı hizmet türlerindendir. Açıklanan nedenlerle Yönetmelik kapsamında cayma hakkına ilişkin olarak yer alan hükümler işbu sözleşme kapsamı dışındadır. Tek kullanımlık ürünler, hızlı bozulan veya son kullanım tarihi geçen ürünler, kozmetik ve kişisel bakım ürünleri, kitap, DVD, VCD, CD ve diyet listesi ürünlerinin/hizmetlerinin teslim edildikten sonra iadesi kabul edilmemektedir, bu ürünlerde cayma hakkı kullanılamaz.

4.9 Diyet programları size teslim edilmeden önce sipariş iptali gerçekleştirebilir ve ödemenizi geri alabilirsiniz. Sipariş iptali için 0850 202 03 61 telefon numaramızdan mesai saatleri içinde ulaşın ve siparişi iptal etmek istediğinizi iletin. Bu şekilde diyet listenizi size iletme işlemini durdurabiliriz. Ardından bilgi@diyetisyenfaruk.com adresimize e-posta ile adı, soyadınızı ve satın almış olduğunuz paketi belirterek sipariş iptalini istediğinizi iletiniz. Diyet listeniz elektronik ortamda size teslim edildikten sonra iptal/iade işlemi yapılmaz. Sipariş teslim süreçleri ile ilgili diyetisyenfaruk.com web sitesinin kayıtları geçerlidir.

Madde 5 – Yetkili Mahkeme:

5.1 İş bu sözleşme ile ilgili çıkacak ihtilaflarda her yıl Sanayi ve Ticaret Bakanlığı tarafından ilan edilen değere kadar olan ihtilaflarda alıcı veya satıcının yerleşim yerindeki Tüketici Sorunları Hakem Heyetleri, söz konusu değerin üzerindeki ihtilaflarda ise alıcı veya satıcının yerleşim yerindeki İcra daireleri ve Mahkemeleri yetkilidir.

5.2 Siparişin gerçekleşmesi durumunda ALICI işbu sözleşmenin tüm koşullarını kabul etmiş sayılır.